O NAS

Nasze początki ...

Poczatkowo firma powstała jako spółka cywilna VENESSA S.C. M.Lasak & I.Czecholińska-Lasak jako podmiot gospodarczy o profilu handlowym. Naszym głównym produktem do sprzedazy był system informacji prawnej, który był oferowany kancelariom prawnym, urzędom, szkołom, sądom, biurom rachunkowym. W miarę rozwoju internetu, jego dostępności i powszechności utworzyłiśmy sklep internetowy aby nasi klienci mogli zamawiać on-line. Byliśmy jedną z niewielu firm na naszym rynku, która w owym czasie prowadziła sprzedaz przez internet.

Zmiana profilu

Na poczatku lat 2000 po wejsciu na rynek informacji prawnej dużych międzynarodowych firm, postanowilśmy zmienić profil i skupić się na wybranych klientach ale z innymi produktami. Nasi klienci, zwłaszcza biura rachunkowe, coraz bardziej stawiali na komputery i systemy informatyczne. Panowała era sytemu DOS, dla którego było już na rynku kilka dobrych systemów handlowo-magazynowych oraz systemów do prowadzenia księgowości (KPiR; FK). Podpisaliśmy pierwszą umowę dystrybucyjną na sprzedaż i wdrożenie sytemów informatycznych z poznańską firmą. Oferowane systemy jak na tamte czasy były naprawdę dobre i niezawodne. Wyróżniała je również bezproblemowa współpraca z drukarkami igłowymi Jednak po kilku latach wspólpracy poznańska firma zawiesiła działaność?! Komputery coraz częściej wyposażano w sytemy okienkowe Windows

Nowy rozdział - systemy okienkowe

Aby wypełnić lukę po poznańskiej firmie, podjęlismy współpracę z firmą STREAMSOFT z Zielonej Góry, dostawcą systemu pakietu "PC Biznes", który można było uruchomić w systemie Windows. System prosty we wdrożeniu, utrzymaniu oraz mający wsparcie w przypadku zmian (systemowych / prawnych). Dobra cena oraz możliwość współdzielenia zasobów były dużą zaletą programu zwłaszcza dla małych firm i biur rachunkowych. Programy również dobrze sprzedawały się w naszym sklepie internetowym.ERP - pierwsze wdrożenie 2004r.

W 2004r., wraz z innym producentem systemów informatycznych, zrealizowaliśmy pierwszy duży projeky wdrożenia dla firmy produkcyjnej z branży spożywczej. Firma zatrudniała ponad 400 osób, pracowała w trybie 3 zmianowym oraz prowadziła sprzedaż do wielu krajów europejskich. Posiadała wiele środków trwałych oraz magazyny w róznych lokalizacjach. Na potrzeby firmy została również napisana aplikacja mobilna na palmtopy, które były wykorzystywane przy dystrybucji produktów w sprzedaży bezpośredniej. System musiał uwzgledniać wiele czynników ważnych dla branży spożywczej jak system HACCP, krótkie terminy wazności czy kontrola jakości.

DOBRYSOFT.NET - nowa nazwa

Aby ujednolicić nazwy (firma / strona) oraz lepiej identyfikować naszą działalność przez potencjalnych klientów postanowiliśmy zmienić nazwę na DOBRYSOFT.NET. W ramach zmian powstało także nasze nowe logo.

W ramach rebrandingu postanowiliśmy również wybrać stałych dostawców systemów, sprzętu czy innych usług, z którymi mozemy wspierać naszych klientów (obecnych, przyszłych) oferując im produkty najwyższej jakości, wieloletnie wsparcie i solidne gwarancje. Główni nasi partnerzy to:

  • STREAMSOFT - dostawca systemów ERP (współpraca od 2002r)
  • SUSE - serwerowe systemy operacyjne
  • MICROSOFT - serwerowe systemy operacyjne
  • FUJITSU - serwery fizyczne
  • DELL - serwery fizyczne